Dažniausiai užduodami klausimai

Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimas (modernizavimas)

Kada gausiu man rezervuotą išmoką? Iki darbų pradžios ar po namo modernizavimo?

Atlikus numatytus namo atnaujinimo darbus, bei gavus B ar aukštesnės klasės namo energinio naudingumo sertifikatą reikės užpildyti išlaidų kompensavimo prašymą. Jį įvertinus priimamas sprendimas dėl kompensacinės išmokos pervedimo.

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Ar reikalingas sandarumo testas atnaujinus namą?

Taip, pagal STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ reikalavimus siekiant pastato B ar aukštesnės energetinės klasės, kai namo atnaujinimui gaunate paramą iš valstybės, būtina atlikti namo sandarumo matavimus. Todėl, jeigu pateikėte paraišką kompensacinei išmokai gauti ir gavote patvirtinimą apie rezervuotą sumą, šį faktą turite nurodyti teikiant prašymą/užsakant paslaugą B ar aukštesnei energinei klasei gauti.

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Ar galima pildyti registracijos formą, jei name yra registruota ūkinė-komercinė veikla?

Galima pildyti registracijos formą, tačiau jei name yra registruota ūkinė-ekonominė veikla (pagal VMI, REGIA viešai prieinamus duomenis), parama bus skiriama tik pateikus  neginčijamus įrodymus, kad veikla nėra vykdoma modernizuojamame name (Mokesčių mokėtojų registre tvarkomų duomenų išrašas ir pan.).

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Ar galima statybines medžiagas pirkti ne Lietuvoje?

Taip, galima. Atkreipiame dėmesį, kad gali būti naudojamos tik sertifikuotos CE ženklą turinčios statybinės medžiagos. Prireikus Agentūrai turėsite pateikti: a) įsigijimo faktą patvirtinančius dokumentus (sąskaita faktūra ir apmokėjimo įrodymas); b) statybinių medžiagų eksploatacinių savybių deklaracijas ir jose nustatytas charakteristikas ir standartus patvirtinančius dokumentus.

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Ar gali būti pirkimo ir apmokėjimo dokumentai išrašyti iki kvietimo pradžios?

Taip, gali. Išlaidos namo atnaujinimui turi būti patirtos ne anksčiau kaip 2022 m. balandžio 20 d.

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Koks pagrindinis teisės aktas reglamentuoja kompensacijos gavimą?

Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų teikimo fiziniams asmenims vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimui (modernizavimui) tvarkos aprašas:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/c97206b078ad11eab005936df725feed/asr

Informacija atnaujinta: 2024 01 24
Sąlygos norint gauti kompensacines išmokas

-Projekto registracijos formos (paraiškos) teikimo dieną Nekilnojamo turto registre (toliau- NTR) įregistruota namo žyma apie baigtumą turi būti 100 % ;

- Namas neareštuotas;

- Name nevykdoma vykdoma ūkinė – komercinė veikla;

- Namas įregistruotas valstybės įmonės Registrų centro Nekilnojamojo turto registre

- Pareiškėjas pagal priemonę  nėra gavęs kompensacinės išmokos;

- Namui iki kvietimo teikti projekto registracijos formas paskelbimo dienos  negalioja  B ar aukštesnės klasės energinio naudingumo sertifikatas;

- Namui iki projekto registracijos formos pateikimo Agentūrai dienos išduotas energinio naudingumo sertifikatas;

- Namo bendrasavininkis (bendraturtis) nėra  juridinis asmuo;

- Name nėra keičiamas tik šilumos šaltinis (įrenginys) ir (ar) įrengiama saulės elektrinė ar įsigyjama saulės elektrinės dalis iš saulės parko.

Informacija atnaujinta: 2024 02 12
Kur rasti ekspertą, galintį paruošti namo energinio naudingumo sertifikatą ir pažymą?

Statybos sektoriaus vystymo agentūra savo internetiniame  puslapyje yra patalpinusi  ekspertų sąrašą:

https://www.ssva.lt/cms/paslaugos/pastatu-energetinis-naudingumas/pastatu-energetinio-naudingumo-ekspertai

Informacija atnaujinta: 2024 01 24
Ar privalu turėti išlaidas pagrindžiančius ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus?

Pareiškėjas turi turėti ir saugoti išlaidas pagrindžiančius (sąskaita faktūra) ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus ne trumpiau kaip penkerius metus nuo kompensacinės išmokos gavimo dienos.

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Kokios energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės gali būti finansuojamos?

Priemonės, numatytos pastatų energinio naudingumo eksperto sertifikavimo pažymoje (skaičiavimuose) (toliau – pažyma), kad įgyvendinus konkrečias energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemones, po modernizavimo bus pasiekta namo B energinio naudingumo klasė ir sumažintos skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos ne mažiau kaip 40 %, palyginti su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki namo atnaujinimo (modernizavimo). Pvz.: stogo ar perdangos, sienų, pamatų, grindų apšiltinimas, durų ir langų keitimas, ir pan.

Informacija atnaujinta: 2024 01 24
Kaip vertinami ir atrenkami projektai?

Projektai atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius projektų atrankos kriterijus, per 30 kalendorinių dienų nuo kvietimo pabaigos. Kompensacijos skyrimui jokios įtakos nedaro projekto registracijos formos pateikimo data, t. y. nesvarbu ar projekto registracijos formą pateikėte pirmąją ar paskutinę kvietimo dieną.

Prioritetiniai projektų atrankos kriterijai:

  1. esama naudingumo klasė (kuo mažesnė tuo daugiau balų);
  2. surinkę vienodą balų sk. pagal 1 kriterijų (sureitinguojami šiluminės energijos suvartojimo sąnaudų 1 kv. m mažėjimo tvarka.
Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Ar galima gauti finansavimą Sodų paskirties pastato modernizavimui?

Jeigu registrų centro išraše nurodyta, kad pastatas yra negyvenamosios paskirties (pvz. sodo bendrijose esantys pastatai (sodo namai ir kita)), projekte dalyvauti negalite. Galima kreiptis tik dėl individulių gyvenamųjų vieno arba dviejų butų namų atnaujinimo.

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Kas gali būti pareiškėju?

Fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, turintis suteiktą unikalų buto ar namo Nr.

Informacija atnaujinta: 2024 01 24
Koks finansuojamų projektų tikslas?

Modernizavus namą pasiekti ne mažesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinti skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40% lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo).

Informacija atnaujinta: 2021 05 06
Kaip atrenkami finansuoti projektai?

Projektai atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius projektų atrankos kriterijus. Kompensacijos skyrimui jokios įtakos nedaro projekto registracijos formos pateikimo greitis, t. y., nesvarbu ar projekto registracijos formą pateikėte pirmąją ar paskutinę kvietimo dieną.

Informacija atnaujinta: 2021 05 06
Pagal kokius prioritetinius kriterijus bus vertinami projektai?

- Vertinama pagal namo energinio naudingumo klasę iki pastato atnaujinimo (modernizavimo) pradžios. Aukštesnis balas skiriamas projektams, kurie prieš pastato atnaujinimą (modernizavimą) turėjo žemesnę energinio naudingumo klasę.

- Jeigu projektai surenka vienodai balų, tai prioritetai skiriami tiems kurių planuojamų atnaujinti (modernizuoti) namų skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos 1 kv. m. namo naudingo ploto iki atnaujinimo (modernizavimo) yra didžiausios.

Informacija atnaujinta: 2024 02 12
Koks kompensacijos dydis?

Maksimalus kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui yra 14 500 Eur. Taikomas fiksuotas išmokos dydis už 1 kvadratinį metrą namo naudingo ploto – 75 Eur.

Informacija atnaujinta: 2024 01 24
Per kiek laiko reikės įgyvendinti projektą?

Įgyvendinti projektą ir pateikti APVA išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 15 mėnesių nuo kvietimo teikti projekto registracijos formas pabaigos dienos.

Informacija atnaujinta: 2024 09 30
Ką kartu su projekto registracijos forma turi pateikti pareiškėjas?

-Pastatų energinio naudingumo eksperto sertifikavimo pažymą;

-Planuojamo atnaujinti (modernizuoti) namo nuotraukas su eksperto sertifikavimo pažymoje nurodytomis energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonėmis (pvz., neapšiltinto stogo ar perdangos, nepašiltintų grindų, nepakeistų durų ir langų, namo iš visų pusių ir pan.);

-Įgaliojimą, jeigu teikia įgaliotasis asmuo.

Informacija atnaujinta: 2024 01 24