Dažniausiai užduodami klausimai
Mažiau taršių automobilių įsigijimo skatinimas
Ar gausiu kompensaciją, jeigu utilizuojamo seno automobilio ir naujai įsigyjamos mažiau taršios transporto priemonės valdytojai yra skirtingi?
Tiek senojo automobilio, tiek naujai įsigytos mažiau taršios transporto priemonės valdytojas turi būti tas pats fizinis asmuo.
Ar galima gauti kompensaciją, įsigijus elektrinę transporto priemonę, kuri neregistruojama Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre?
Ne. Kompensaciją teikiama tik įsigijus Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre registruojamą mažiau taršų M1 automobilį ar naują elektrinę L klasės transporto priemonę.
Ar pirma reikia utilizuoti/sunaikinti seną automobilį ar įsigyti kompensuojamas priemones?
Seno automobilio utilizavimas/sunaikinimas ir kompensuojamos priemonės įsigijimo eiliškumas jokios įtakos neturi.
Kiek ilgai turėjau būti seno automobilio savininku/valdytoju?
Pareiškėjas, norintis gauti kompensaciją, turi sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios registracijos liudijimo formoje jis buvo įrašytas kaip savininkas/valdytojas (registracijos kodas C.1=C.2) arba įregistruotas tik kaip valdytojas (registracijos kodas C.2) ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2023 m. birželio 1 d.
Ar utilizuojamo seno automobilio techninė apžiūra turi galioti?
Utilizuojamo automobilio techninė apžiūra gali būti ir galiojanti, ir negaliojanti, tačiau dėl kompensacijos galima kreiptis tik tuo atveju, jei techninės apžiūros lapas galiojo – 2023 m. lapkričio 18 d.
Kokia turi būti išregistravimo priežastis Regitroje?
Pripažinus transporto priemonę netinkamą eksploatuoti (pranešta apie sunaikinimą)
Kur galima sunaikinti seną taršų automobilį?
Transporto priemonė turi būti išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro pagal ENTP arba nuo 2021 m. gegužės 1 d. pateikta ir patvirtinta sunaikinimo deklaracija Transporto priemonių savininkų apskaitos informacinėje sistemoje.
Per kiek laiko gaunama kompensacinė išmoka?
Kompensacinė išmoka Pareiškėjui išmokama per 60 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo.
Ar galima rezervuoti kompensacinę išmoką, jei automobilis dar gaminamas ir bus įsigytas vėliau?
Prašymas teikiamas, kai mažiau taršus M1 klasės automobilis ar nauja elektrinė L klasės transporto priemonė yra įsigyta ir užregistruota Pareiškėjo vardu. Kompensacinė išmoka iš anksto nerezervuojama.
Kokia suma numatyta 2021 m. kvietimui?
Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2021 m. sąmatą detalizuojančiame plane priemonei „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“ skirta 4 mln. Eurų.
Kokie įsipareigojimai atsiranda gavus kompensacinę išmoką?
Pareiškėjas įsipareigoja neparduoti ar kitaip neperleisti kitam asmeniui mažiau taršaus automobilio ar naujos elektrinės L klasės transporto priemonės, už kurią skirta kompensacinė išmoka, mažiausiai 2 metus.
Kur rasti tinkamą atliekų perdirbimo įmonę?
Atliekų tvarkytojų valstybės registre https://atvr.am.lt pasirinkti “Transporto priemonių tvarkytojų sąrašas” Apdorojimo įmonė priėmusi eksploatuoti netinkamą transporto priemonę turi išduoti jos savininkui Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą.
Ar tinkamas utilizuoti senas automobilis, kurio techninė apžiūra šiuo metu yra negaliojanti?
Šiuo metu automobilio techninė apžiūra gali būti ir galiojanti, ir negaliojanti, svarbu ar galiojo nors vienai iš nurodytų datų (2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d.)
Kuri CO2 emisijos reikšmė vertinama, jei mažiau taršaus automobilio registracijos liudijime nurodytos dvi reikšmės (V.7 NEDC/WLTP)?
Jei mažiau taršaus automobilio registracijos liudijime nurodytos CO2 emisijos vertės nustatytos pagal NEDC ir WLTP metodikas, vertinama mažesnė reikšmė, kuri turi neviršyti 130 g/km.
Ar galima gauti kompensacinę išmoką jei mažiau taršaus automobilio registracijos liudijime nenurodyta CO2 emisija?
Mažiau taršaus automobilio registracijos liudijime privalo būti nurodyta CO2 emisija, kitaip negalėsite pateikti prašymo kompensacijai gauti.
Ar galima gauti kompensaciją įsigijus elektrinę transporto priemonę, kuri neregistruojama Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre?
Kompensaciją galima gauti įsigijus naują Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre registruojamą elektrinę L klasės transporto priemonę.
Ar svarbi veiksmų seka: ar reikia iš pradžių sunaikinti ir išregistruoti seną transporto priemonę, o po to įsigyti mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę?
Veiksmų seka nėra svarbi, galima įsigyti mažiau taršų automobilį ar elektrinę L klasės transporto priemonę, o po to sunaikinti ir išregistruoti seną transporto priemonę.
Ar paveldėjus seną automobilį, jį sunaikinus ir įsigijus mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę galima gauti kompensacinę išmoką?
Pareiškėjo vardu senas automobilis turi būti registruotas ne mažiau, kaip 12 mėn. nuo 2021 vasario 2 d., vertinama automobilio registracijos liudijime esanti informacija (C.1=C.2).
Ar pareiškėjo šeimos narys gali būti seno automobilio valdytojas, o pareiškėjas mažiau taršaus automobilio ar elektrinės transporto priemonės valdytojas?
Tiek senojo automobilio, tiek mažiau taršaus automobilio ar elektrinės L klasės transporto priemonės valdytojas turi būti tas pats fizinis asmuo.
Ar galima gauti 1000 Eur kompensaciją tik sunaikinus seną automobilį?
Ne. 1000 eurų kompensaciją galima gauti utilizavus/sunaikinus seną automobilį ir įsigijus mažiau taršų automobilį ar naują elektrinę L klasės transporto priemonę.
Kokius dokumentus reikia pateikti teikiant prašymą?
Dokumentų pateikti nereikia, išskyrus atvejį, kai paraišką teikia įgaliotas atstovas.
Kaip pateikti prašymą, jei asmuo įsigijęs mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę neturi elektroninės bankininkystės?
Jeigu pareiškėjas neturi elektroninės bankininkystės, jis gali įgalioti kitą fizinį asmenį (turintį elektroninę bankininkystę) pateikti prašymą. Kartu su tokiu prašymu privalo būti pateiktas notaro patvirtintas įgaliojimas atstovauti pareiškėjui.